Klub Coacha

Klub Coacha to ogólnopolska inicjatywa, która powstała po to, by integrować środowiska coachów, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać ponad podziałami. Z założenia są to spotkania non-profit o charakterze dyskusyjnym, szkoleniowym i interwizyjnym – czyli jednym słowem „klubowym”. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Leszek Zawlocki.

Zobacz więcej

Warszawa

Latest Posts

9. Marcowy Klub Coacha

Marcowe spotkanie Klubu Coacha

Ustawienia systemowe w coachingu

Czy, kiedy i jak korzystać z tej metody?
Jakie są formy pracy z klientami z zastosowaniem ustawień systemowych?
Czy ustawienia systemowe zawsze dotyczą problemów rodzinnych/osobistych klientów?
Czy biznes korzysta z tej metody, kiedy i po co?
Czy obawy związane z proponowaniem / korzystaniem z ustawień są uzasadnione?
Co muszę wiedzieć, umieć by zacząć stosować myślenie w kategoriach systemowych w coachingu?
Kiedy warto skorzystać z superwizji systemowej?

Zapraszam na spotkanie – odpowiem na te i inne pytania związane z praktyką stosowania ustawień systemowych w coachingu biznesowym i osobistym. Będzie też okazja, by doświadczyć pracy metodą ustawień w ćwiczeniach.

Metoda ustawień systemowych urzekła mnie od pierwszego wejrzenia, gdy po raz pierwszy 10 lat temu wzięłam udział w warsztacie ustawień biznesowych u Marka Wilkirskiego, który później został moim pierwszym nauczycielem ustawień. Teraz myślę, że dlatego, że doświadczyłam fenomenu błyskawicznego dostępu do informacji o tym, co jest, co jest prawdziwe a wcześniej pozostawało poza świadomością (a informacja to mój żywioł – w końcu z pierwszego wykształcenia jestem informatykiem).
Zapraszam do doświadczania.

Agnieszka Kasprzycka
coach systemowy , od 2012 Prezes Izby Coachingu

Spotykamy się 18 marca 2016 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny zegarowe.

Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu ( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
zgłoszenie na FB nie jest jednoznaczne ze zgłoszenie udziału. Mamy tylko 20 miejsc!

zapraszam serdecznie
Bartosz Tymiński

8. Styczniowy Klub Coacha

„Improwizacja coacha i trenera”

Najlepsze w tym warsztacie będzie to, że jego treść „napisze” się sama w trakcie jego trwania – dzięki nam wszystkim, którzy weźmiemy w nim udział. Zabiorę Was w świat improwizacji, czyli tworzenia czegoś wspólnie „tu i teraz”. Zaczniemy od przeróżnych rozgrzewek, ćwiczeń i gier improwizacyjnych, które często są bazą naszych prób w teatrze improwizowanym. Pozwolą nam się twórczo otworzyć, zintegrować i pobudzić spontaniczne reakcje.

Potem przejdziemy do wspólnego improwizowanego tworzenia – w parach i całej grupie – co z tego wyjdzie? Jak już pisałem: nie wiadomo, bo wszystko będzie w 100% improwizowane :)

Będziemy się ruszać, nie będzie to warsztat „na siedząco”. Dlatego ubierzcie się wygodnie. Nie musi to być dres, ale suknia balowa, szpilki lub pełen garnitur nie będą dobrym rozwiązaniem ;)

Z warsztatu najbardziej skorzystają:

• coachowie oraz trenerzy, którzy chcą być w swojej pracy bardziej spontaniczni, elastyczni i twórczy

• wszyscy ci, którzy lubią się dobrze bawić i próbować nowych rzeczy

• trenerzy, którzy chcą poznać i wykorzystać w pracy rozmaite sposoby na pobudzenie i zintegrowanie grupy szkoleniowej – wprowadzenie jej we wspólną energię

Uczestnicy będą po warsztacie:

• bardziej otwarci, spontaniczni i elastyczni

• w dobrych humorach

• umieć wykorzystać rozgrzewki i ćwiczenia improwizacyjne na sali szkoleniowej

• mieć większy wachlarz zachowań i reakcji w pracy coachingowej

• bardziej kreatywni i twórczy w życiu i na treningach

Prowadzenie:

Piotr Barański
od 40 lat człowiek, od 16 lat w reklamie, od 8 lat w coachingu i trenerstwie, od 5 lat lektor (głos), od ponad 3 lat „Bez Klepki” ;)
Jako senior copywriter, wymyślam pomysły na reklamy (telewizyjne, prasowe, radiowe, internetowe, niestandardowe), a kiedy już je wymyślę, zajmuję się ich stroną tekstową (piszę scenariusze, dialogi, hasła, slogany, opisy…)

Będąc trenerem uczę komunikacji z samym sobą i z innymi, kreatywności oraz improwizacji, także w życiu.

W coachingu wspieram i towarzyszę innym we wzrastaniu, rozwoju i osiąganiu celów. Pracę z każdym klientem traktuję bardzo indywidualnie, niemniej bardzo lubię pracować prowokatywnie oraz używając metafor, bajek, historii i symboli.

Współpracuję z Instytutem Komunikacji Prowokatywnej PROVOCARE, w którym propagujemy ideę prowokatywności w pracy z ludźmi oraz uczymy, jak robić to skutecznie i etycznie.

Teatr improwizowany „Bez Klepki” jest po części spełnieniem moich skrytych marzeń o scenie, a przede wszystkim niezwykle twórczą aktywnością – a takie lubię najbardziej. Co więcej, bardzo łączy mi się z coachingiem, wspierając uważne bycie jak najbardziej „tu i teraz”.

Jeśli chodzi o lektorskie zajęcie… skoro moim obywatelskim przywilejem jest głosowanie… korzystam z niego i czasem oddaję swój głos, na przykład do reklam ;)

A jako człowiek? Kocham życie, ludzi i koty, uwielbiam muzykę, film, teatr i książki, cenię poczucie humoru, dystans do siebie i świata oraz spójność w życiu, byciu i działaniu. Gram w tenisa i na gitarze :)

Spotykamy się 29 stycznia 2016 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny zegarowe.

Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu ( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
zgłoszenie na FB nie jest jednoznaczne ze zgłoszenie udziału. Mamy tylko 20 miejsc!

zapraszam serdecznie
Bartosz Tymiński

7. Listopadowy Klub Coacha – Coaching Zdalny

Wiesz co to jest coaching zdalny
Jakie są wyzwania i ograniczenia związane z nowymi modelami coachingowymi w kontekście użycia nowoczesnych technologii? 

Założenie : nowoczesne technologie są obecne w wielu obszarach naszego życia i jest to dziedzina najbardziej rozwijająca się . To co jeszcze 10 lat temu wydawało nam się science fiction dziś jest rzeczywistością….

Cel : w trakcie tego krótkiego warsztatu uczestnicy zapoznają się z tym jak nowoczesne technologie mogą zmienić prace coachingową . 

Czy wiesz, że coachingowa praca zdalna to nie tylko skype i telefon?

Przyjrzymy się obecnym trendom na rynku oraz przeanalizujemy jak wpływają one na różne dziedziny społeczne i gospodarkę. Obserwacja trendów w innych dziedzinach społecznych i gospodarczych pozwala na transfer rozwiązań oraz inspirowanie się w celu opracowania ekscytujących i innowacyjnych rozwiązań. Wpływa to na rozwój nowatorskich modeli pracy coachingowej
W efekcie pracy uczestnicy zidentyfikują korzyści jakie mogą płynąć z pracy zdalnej. Przepracują poprzez doświadczenie i symulacje możliwe ograniczenia i trudności. Zapoznają się z przykładami nowoczesnych rozwiązań wspierających coaching zdalny.

Cała tą wiedzą i swoim doświadczeniem podzieli się z nami
Agnieszka Marlińska
Coach / facylitator / mentor coach (w trakcie akredytacji PCC / ICF ), członek ICF Global. Magister psychologii oraz absolwentka 4 międzynarodowych szkół coachingowych. Zrealizowała już ponad 1.000 godzin sesji coachingowych zarówno indywidualnych jak i grupowych. Intensywnie pracuje nad rozwojem narzędzi coachingowych oraz etyką w coachingu. Jedna z prekursoreK Clean Coachingu w Polsce.
Bierze w udział w badaniach naukowych nad efektywnością wykorzystania metafory w coachingu, rozwoju kariery i biznesu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jest założycielką i pomysłodawczynią platformy coachspace®.com Coach Design Management. W wielu procesach biznesowych wykorzystuje narzędzia design thinking do wypracowania strategii marki, misji i wizji firmy oraz innowacyjnych kultur organizacji, stały ekspert Concordia Design, Współpracuje również z Pathways.
Prywatnie : matka dorosłego już syna , zakotwiczona w filozofii buddyjskiej – medytuje, co najmniej raz w roku udaje się na krótkie odosobnienia głównie medytacji współczucia. Angażuje się w pomoc potrzebującym, pracę charytatywną traktując to jako swój obowiązek zawodowy. Tak naprawdę nie rozróżnia sfer swojego życia na prywatna i zawodową – „wszystko to życie”.

Spotykamy się 25 listopada 2015 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny zegarowe.

Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu ( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
zgłoszenie na FB nie jest jednoznaczne ze zgłoszenie udziału. Mamy tylko 20 miejsc.

zapraszam serdecznie
Bartosz Tymiński

 

logo KC

6. Październikowy Klub Coacha – „Krótka Historia Wszystkiego”

TEMAT: KRÓTKA HISTORIA WSZYSTKIEGO – ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW Z MINDSONAREM
ZAKRES TEMATYCZNY:

To w stu procentach praktyczny warsztat na temat systemów wartości oraz stylów myślenia, różnicujących podejście ludzi w konkretnych sytuacjach. Warsztat obejmuje: określenie swoich własnych systemów wartości oraz stylów myślenia w danej sytuacji. 
Na przykładzie zaczerpniętym z życia (studium przypadku), określicie, które style myślenia i kryteria są krytyczne dla konfliktu pomiędzy dwoma menedżerami. Wcielicie się także w rolę konsultantów wynajętych przez firmę, która chce sprzedać swoje aktywa lecz chce zachować potencjał ludzki. Doradzisz im na podstawie analizy kultury organizacyjnej, którego oferenta mają wybrać, aby lepiej przeprowadzić fuzję.

Prowadzący:
Tomasz Zawadzki – Dyrektor Generalny MindSonar Polska. Trener kompetencji miękkich ze specjalizacją w technikach sprzedaży oraz coach i konsultant biznesowy. Prowadzi warsztaty na temat: komunikacji, negocjacji, zarządzania sprzedażą, stylów myślenia i rekrutacji.
Pracował w kilku międzynarodowych grupach kapitałowych, głównie jako menedżer sprzedaży: dyrektor oddziału, dyrektor regionu. Wdrażał również profile rekrutacyjne sprzedawców, modele coachingu sprzedażowego dla sieci, standaryzację pracy sieci, systemy wynagradzania promujące elementy motywacyjne, systemy raportowania sprzedaży. Absolwent studiów podyplomowych Coaching w organizacji na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Na spotkanie Klubu zapraszamy jak zawsze do siedziby Laboratorium Psychologii Procesu .

Gdzie? Warszawa ul. Żelazna 69a lok.28

Kiedy? Spotykamy się 5 października 2015 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny.


Zapisy: Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu ( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
zgłoszenie na FB nie jest jednoznaczne ze zgłoszenie udziału. Mamy tylko 20 miejsc.

Gorąco polecam i zapraszam!
Bartosz Tymiński

 

logo KC

5. Majowy Klub Coacha „”Integrowania wartości z działaniem i tożsamością klienta”

Zapraszam na spotkanie z Leszkiem Zawlockim na temat: „Integrowania wartości z działaniem i tożsamością klienta”

Na spotkaniu zajmiemy się analizą wartości z punktu widzenia coachingu, przyjrzymy się temu, w jaki sposób na nas oddziałują i co możemy z nimi zrobić. Skupimy się na tym, aby nasze wartości były nie tylko deklarowane, ale i realizowane. Coachowie otrzymają gotowe narzędzie do integrowania tożsamości z wartościami (poziom poznawczy) i wartości z działaniem (poziom behawioralny). Warto wziąć ze sobą długopis :)

Ponieważ jest to spotkanie z akredytowanym superwizorem Izby Coachingu – na zakończenie będzie kilka słów o superwizji.

Leszek Zawlocki – dyplomowany coach, certyfikowany master business coach, akredytowany superwizor Izby Coachingu, doświadczony trener i wykładowca. Właściciel Grupy Trenerskiej Active Change, współzałożyciel Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. Pomysłodawca i lider ogólnopolskiej sieci Klubów Coacha™, opiekun merytoryczny i wykładowca największego w Polsce kursu coachingu – Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Autor wielu innowacyjnych projektów szkoleniowych i coachingowych (np. Gestaltowskie narzędzia w pracy coacha, Męski Krąg). Z ludźmi pracuje od ponad dwunastu lat. W swoim dorobku ma ponad 6000 godzin przeprowadzonych szkoleń i coachingu.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej i Izby Coachingu – pierwszej w Polsce organizacji wprowadzającej standardy zawodu coacha. Ekspert w pracach Komisji ds. Standardów i w pracach Komisji ds. Akredytacji przy Izbie Coachingu. Aktualnie członek Komisji Rewizyjnej.

Na spotkanie Klubu zapraszamy jak zawsze do siedziby Laboratorium Psychologii Procesu .

Gdzie? Warszawa ul. Żelazna 69a lok.28

Kiedy? Spotykamy się 25 maja 2015 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny.

Zapisy: Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu ( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
zgłoszenie na FB nie jest jednoznaczne ze zgłoszenie udziału. Mamy tylko 20 miejsc.

Gorąco polecam i zapraszam!
Bartosz Tymiński

 

logo KC

4. Kwietniowe spotkanie z „Core quadrant”….

Kwietniowy Klub poprowadzi Artur Rzepecki – coach (PCC). 

Podzieli się swoimi doświadczeniami współpracy z klientami w środowisku korporacyjnym, w którym w roli coacha przepracował ponad 3500 godzin.

W trakcie spotkania omówione zostanie jedno z jego ulubionych narzędzi: 
Core quadrant – Daniela Ofmana.
Z którego można korzystać gdy klient: 
- po raz kolejny znajduje się w trudnej dla siebie sytuacji i popełnia podobny błąd;
- ma z kimś trudną relację lub alergicznie reaguje na czyjeś zachowanie;
- ma silną dominującą cechę, która wybija się ponad inne… 
Większą część spotkania przeznaczymy na praktyczne ćwiczenie z użyciem tego narzędzia…

Na spotkanie Klubu zapraszamy jak zawsze do siedziby LaboratoriumPsychologii Procesu .

Gdzie? Warszawa ul. Żelazna 69a lok.28

Kiedy? Spotykamy się 28 kwietnia 2015 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny.

Zapisy: Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu
( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
zgłoszenie na FB nie jest jednoznaczne ze zgłoszenie udziału. Mamy tylko 20 miejsc.

Gorąco polecam i zapraszam!
Bartosz Tymiński

 

logo KC

3. Marcowy Klub Coacha „Provokatywność w Coachingu”

Prowokatywność w coachingu???
Nazwa prowokatywność pojawiła się jako określenie metody pracy terapeutycznej Franka Farrelly’ego. Prześmiewczej, pełnej zaczepek, prowokacji, humoru, oraz olbrzymiej dozy szacunku i życzliwości do osoby, z którą się pracuje. Metody równie skutecznej, co kontrowersyjnej.
I słusznie. Bo jak można śmiać się z zachowań innych? Jak radzić klientowi w kontekście jego niepożądanych zachowań „rób tego więcej, to cudowne!“ Jak można mówić ludziom wprost o ich lękach, kompleksach i problemach w tak przejaskrawiony sposób? A jednak to działa. :)Dzięki udziałowi w spotkaniu:Doświadczysz czym jest komunikacja prowokatywna i gdzie tkwi sedno jej skuteczności;
Poznasz podstawowe założenia i narzędzia Coachingu Prowokatywnego ;
Zrozumiesz różnicę między prowokacją, a prowokatywnością.

Klub poprowadzą:


Joanna Czarnecka – coach, trener, terapeuta,
Norbert Grzybek: coach, trener,
  Joasia i Norbert to Lokomotywy w Provocare – Instytucie Komunikacji Prowokatywnej. Propagatoprzy, badacze i praktycy metod prowokatywnych tak w życiu, biznesie jak i w środowisku edukacyjno – rozwojowo – medycznym.Na spotkanie Klubu zapraszamy do siedziby Laboratorium Psychologii Procesu .
Gdzie? Warszawa ul. Żelazna 69a lok.28Kiedy? Spotykamy się 17 marca 2015 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny.Zapisy: Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu
( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org

Gorąco zapraszam!
Bartosz Tymiński

 

logo KC

POSTY

2. Styczniowy Klub Coacha z „Clean Coaching”

                                                   KC W-wa
CLEAN COACHING – Metoda dwóch półkul myślenia  - spotkanie z Bożeną Pieśkiewicz
Clean coaching to nowatorska metoda która wykorzystuje metaforę jako środek aby wyjść poza schemat racjonalności i spojrzeć na nurtujący temat z twórczej perspektywy rozumowania przez analogię. W kontekście coachingu, metafora okazuje się katalizatorem zmian, ponieważ:
- daje wgląd w podświadome niepokoje i źródła motywacji,
- prowadzi do znalezienia rozwiązań w oparciu o własne zasoby,
- zmiana pojawia się jako konsekwencja reorganizacji w sposobie myślenia klienta.Osoby chcące poznać model facylitacji, która łączy rozumowanie z lewej i z prawej półkuli mózgu zapraszamy na spotkanie z trenerką Bożeną Pieskiewicz.

Bożena PIESKIEWICZ
Od 2004 roku prowadzi warsztaty z zakresu Clean Language i pracy z metaforą dla coachów, menedżerów, i specjalistów HR i w ramach Szkoły dla Menedżerów FONCTION2 rozwija programy dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw. Naukę Metody Clean uzyskała bezpośrednio u twórców: Davida Grove’a, Penny Tompkins i Jamesa Lawley. Jako jedna z pierwszych facylitatorek szerzy wiedzę o technikach Clean i Emergent Knowledge we Francji i reprezentuje Polskę na Międzynarodowej Konferencji w Londynie. Od 2010 prowadzi szkolenia pod marką Clean Coaching Polska a w 2013 roku doprowadza do certyfikacji pierwszych Facylitatorow Clean.

Więcej o Clean Coachingu na stronie : http://www.cleancoaching.pl/

Na spotkanie Klubu zapraszamy do siedziby Laboratorium Psychologii Procesu .

Gdzie? Warszawa ul. Żelazna 69a lok.28Kiedy? Spotykamy się 27 stycznia 2015 o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny.

Zapisy: Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu
( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org
Gorąco zapraszam!
Bartosz Tymiński

 

 

logo KC

POSTY

Pierwsze spotkanie Klubu Coacha Warszawa 5.12.2014r.

       

  „CEL W COACHINGU”

Zapraszamy na pierwsze w Warszawie spotkanie w ramach Klubu Coacha ™

Spotkanie będzie prowadziła Łada Drozda – psycholog, coach, szkoleniowiec; partner w House of Skills. Wykładowca i superwizor w Podyplomowym Studium Coachingu i Mentoringu (przy SWPS), która pisze o sobie tak:” lubię gdy pod wpływem rozmów ze mną ludzie sami kwestionują swoje przekonania, opinie. Moją misją jest łączenie, zwłaszcza ludzi pozornie sobie odległych. Lubię rozmowy; malarstwo Jerzego Nowosielskiego; czytanie; jazdę na rowerze; śpiewanie; teatr, las, smak truskawek wczesnym latem. Odpoczywam gotując dla rodziny i przyjaciół.”.

Tematem spotkania będzie: 

Cel w coachingu

Częstym pytaniem nie tylko początkujących coachów jest: Jak formułować cel w coachnigu?

Wbrew pozorom to nie jest oczywiste – mówi Łada Drozda – i mylą się ci, którzy uważają, że coachee zawsze zaczyna coaching z jasnością swego celu. Zaproszę do ćwiczenia mego pomysłu, pomagającego w identyfikacji własnego coachingowego celu. Omówienie będzie uzupełnieniem wiedzy i dostarczy propozycji jak weryfikować coachingowy cel.

Na pierwsze spotkanie Klubu zapraszamy do siedziby Laboratorium Psychologii Procesu .

Gdzie? Warszawa ul. Żelazna 69a lok.28


Kiedy? Spotykamy się 5 grudnia o godzinie 18.00. Przewidywany czas spotkania to 3 godziny.

Zapisy: Zgonie z zasadami panującymi w Klubie opłata za uczestnictwo w spotkaniu
( 30 zł) pokrywa koszty organizacji spotkania. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszę o maila na adres: warszawa@klubcoacha.org

Pozdrawiam
Bartosz Tymiński

 

logo KC