Klub Coacha™

Klub Coacha

Klub Coacha to ogólnopolska inicjatywa, która powstała po to, by integrować środowiska coachów, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać ponad podziałami. Z założenia są to spotkania non-profit o charakterze dyskusyjnym, szkoleniowym i interwizyjnym – czyli jednym słowem „klubowym”. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Leszek Zawlocki.

Zobacz więcej

Częstochowa

Latest Posts

34. Klub Coacha – ROZWÓJ KOMPLEMENTARNY – SPIRIT MIND BODY & HEART

kc-czestochowa-foto

34. Klub Coacha – Rozwój Komplementarny – SPIRIT MIND BODY & HEART

Rozwój komplementarny – SPIRIT MIND BODY & HEART
Rozwój komplementarny, jako sposób na mechanizmy ograniczające działanie i utrudniające trwałą zmianę. SPIRIT MIND BODY & HEART – cztery składniki ludzkiej natury, cztery potrzeby, cztery inteligencje.
Obszar SPIRIT (duchowy) to potrzeba poznania celu, wyższego powodu naszego istnienia, oparcie w czymś większym i wyższym – potrzeba transcendencji.
MIND (umysł) – potrzeba uczenia się, rozwoju swoich talentów. Również obosieczna broń, której potęga może utorować nam drogę do szczęścia, lub skutecznie ją zablokować.
BODY (ciało) – tworzenie, działanie, przekuwanie wiedzy w czyn. Świadomość i zdyscyplinowanie ciała, jako droga do zdyscyplinowania umysłu.
HEART (serce) – relacje, emocje i nasze miejsce w społeczeństwie.

LIVE – LOVE – LEARN – LEAVE A LEGACY
ŻYJ – KOCHAJ – UCZ SIĘ – POZOSTAW DZIEDZICTWO
Rozwój w tych czterech obszarach pozwala nam odnaleźć swoją Misję, czyli to co potrafimy robić wyjątkowo dobrze, kochamy robić i jest przydatne dla świata. Istotnym elementem naszego rozwoju jest inspirowanie innych do odnalezienia własnej Misji, co przekłada się na budowanie szczęścia nie tylko indywidualnego, ale globalnego.
Opisujemy mechanizmy, które blokują nas przed rozwojem w tych obszarach oraz ćwiczenia pozwalające je przezwyciężyć zarówno u siebie, jak i klienta coachingowego.

Łukasz Grygiel – człowiek pasji i rozwoju. Trener Taekwon-do z trzecim stopniem mistrzowskim, medalami z Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych. Podróżnik – zwiedził ok. 20 krajów (m.in. Kenia, Tanzania z Kilimandżaro, Tajlandia…). Przedsiębiorca – jego biznes związany z promowaniem rozwoju ciała i umysłu poprzez Taekwon-do dociera do ludzi na całym świecie – od Grenlandii po Australię, od Chin do Urugwaju. Autor książek tłumaczonych na cztery języki (polski, angielski, hiszpański, rosyjski). Prezes nowo powstałej Fundacji Extremis zajmującej się komplementarnym rozwojem w obszarach umysłu, ciała i ducha. Kładzie nacisk na działanie, efekty i długofalową zmianę. We wrześniu planuje zdobyć najwyższy szczyt Europy – Mt. Blanc.
Kieruje się maksymą – „Esencją życia jest rozwój” i wierzy w potencjał leżący w każdym człowieku.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 18 sierpnia 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt:
20zł
na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
liczy się wpłata za zajęcia, nie wystarczy dołączyć do wydarzenia.

30zł w dniu spotkania

BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILE
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącego!
DZIĘKUJĘ
Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
tel. 696 178 477

logo częstochowa

33. Klub Coacha – Odważny Lider Odważny Coach Odważny JA

logo-the-daring-way-kc-czestochowa

 

Tim Gallwey, uważany z ojca coachingu powiedział: “W Twoim umyśle zawsze rozgrywa się wewnętrzna gra – bez względu na to, w jaką grę grasz na zewnątrz. To, w jaki sposób ją rozgrywasz stanowi o sukcesie lub porażce.”

W trakcie sesji coachingowej w umyśle coacha pojawiają się setki myśli, wyobrażeń, obrazów, odczuć, dylematów. Świadome i umiejętne korzystanie z nich czyni proces coachingu skutecznym, głębokim i satysfakcjonującym dla obu stron. Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się tej wewnętrznej grze coacha. W trakcie jego trwania coachowie lub osoby przygotowujące się do roli coacha zmierzą się z własną „areną” w pracy coachingowej. Areną, czyli takim obszarem, w którym jeszcze nie czują się pewnie, nie czują się w pełni sobą, w której dużą rolę wciąż odgrywa krytyk zewnętrzny i wewnętrzny.

To warsztat dla osób, które chcą do swojej pracy coachingowej zaprosić autentyczność, pewność siebie, zaufanie do siebie samego i swoich kompetencji.

Jeśli więc borykasz się z pytaniami:
• czy jestem wystarczająco dobry?
• czy jestem wart swojej ceny?
• co pomyślą inni?
• jak wypadnę jeśli zrobię…?,
• jak potrzebuję się dostosować?
• jak zabiegam o akceptację innych?
• jakim chcą mnie widzieć inni?
To ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztat będzie połączeniem pracy modelem The Daring Way™ oraz Rising Strong™ stworzonymi przed dr Brene Brown na bazie 13 letnich badań nad wstydem, odwagą i wrażliwością.

Prowadząca – Joanna Chmura
W 2014 Asia Chmura wyjechała do USA uczyć się pracy modelem THE DARING WAY SHOW UP | BE SEEN | LIVE BRAVE bezpośrednio od Brené Brown autorki „Darów niedoskonałości” i „Z wielką odwagą”, której wystąpienia na konferencjach TED sięgnęły już ponad 19 milionów odsłon. Jest również pierwszym coachem w Polsce, który do swojej praktyki wprowadził gry coachingowe i ukończył certyfikacyjny program z wykorzystania narzędzi izraelskiego studia Points of You™ w procesach rozwojowych. Stale poszukuje nowoczesnych i merytorycznie sprawdzonych metod rozwoju. Jest coachem ACC ICF, posiada certyfikat CoachWise™, Team Coaching International™, Points Of You™ oraz The Daring Way™.

Więcej na www.joannachmura.pl oraz na profiluhttps://www.facebook.com/JoannaChmuraTheArtOfPossibilities
Więcej o metodzie na http://www.joannachmura.pl/news/10/23/The-Daring-Way-dla-klientow-indywidualnych.html

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 21 lipca 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt:
30zł
na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
liczy się wpłata za zajęcia, nie wystarczy dołączyć do wydarzenia.

40zł w dniu spotkania

BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILE
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącego!
DZIĘKUJĘ
Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
tel. 696 178 477

 

logo częstochowa

32. Klub Coacha – Dobry Stan Umysłu

kc-czestochowa-f

 

32 Klub Coacha – Dobry Stan Umysłu

Dobry stan umysłu – praca z klientem na poziomie przekonań z wykorzystaniem RTZ

Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności. John Locke

Praca z przekonaniami to jeden z głównych obszarów pracy z klientami w coachingu. Praca z przekonaniami to zwykle również jeden z głównych obszarów… naszego własnego rozwoju. Niezależnie, czy jesteś coachem, innym pomagaczem, czy po prostu interesujesz się rozwojem osobistym – jesteś w dużej mierze tym, co myślisz.
Czy to zatem byt kształtuje świadomość, czy świadomość kształtuje byt?

Zapraszamy Cię na warsztat, na którym przyjrzymy się:
przekonaniom i ich naturze, oraz i zdrowej semantyce przekonań,
ślepocie mózgu,
subtelnej, acz znaczącej różnicy między myśleniem pozytywnym a racjonalnym,
modelowi ABCD, a w związku z tym temu, co jest pierwsze: myśl, czy emocja,
pięciu zasadom zdrowego myślenia (jako że zdrowe głowy nie zawsze produkują zdrowe myślenie),
oraz możliwości zastosowania Racjonalnej Terapii Zachowania w coachingu
…jak i w procesie wspierania swojej samokontroli emocjonalnej.
Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) została stworzona przez Maxie C. Maultsbyego jako zespół skutecznych technik poznawczych, pozwalających na większy i bardziej świadomy wpływ i kontrolę nad własnymi emocjami poprzez zmianę niezdrowego, ograniczającego sposobu myślenia na zdrowe – takie, które konkretnej osobie w konkretnym czasie służy. Jest zpowodzeniem stosowana zarówno w terapii, jak i coachingu, interewencji kryzysowej czy samorozwoju.

Prowadzący:
Marta Smolińska – Certyfikowany coach, trener, specjalista doradztwa psychologiczno – pedagogicznego, wykładowca. Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Izby Coachingu, koordynuje Wrocławski Klub Coacha. Członek Rady Programowej Instytutu Psycholedukacji i Rozwoju Integralnego, trener Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Wykładowca studiów podyplomowych Coaching w Biznesie, w tym kierownik merytoryczny kierunku na WSB w Opolu. Właścicielka Harmony Coaching i marki Harmony Business. Ukończyła studia podyplomowe Szkoła Kontaktów Interpersonalnych na UWr., szkołę trenerów Sieć we WPTiP PLUS (PTP). W zakresie coachingu kształciła się w Noble Manhattan Polska oraz w Szkole Profesjonalnego Coachingu. Obecnie rozwija swe kompetencje w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 23 czerwca 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt:
25zł
na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

30zł w dniu spotkania

BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILE
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącego!
DZIĘKUJĘ
Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
tel. 696 178 477

logo częstochowa

31. Klub Coacha – Relacyjny Wymiar Pracy z Klientem

12966124_975903469113634_1486632811_n

W każdej pracy z klientem (indywidualnej, z parą czy też grupowej) można wyróżnić aspekt treściowy (podejścia, metody, techniki, narzędzia) i relacyjny. Oba wymiary są ważne i wzajemnie na siebie oddziałują. Powszechnie uznaje się, że takie wymiary relacji jak: rodzaj, kontekst i jakość znacząco wpływają na efektywność procesów edukacyjnych, rozwojowych i terapeutycznych. Podczas warsztatu zajmiemy się przede wszystkim tym, co warto wiedzieć o relacji kiedy podejmujemy się pracy z drugim człowiekiem.
Pytania, które zadamy:
• Co wpływa na budowanie relacji?
• Jakie relacje tworzymy w kontakcie z klientem i po co?
• Jak relacja wpływa na proces, a jak proces na relację?
Odpowiedzi poszukamy wśród takich zagadnień jak:
kontekst
wewnętrzny model roboczy (Internal Working Model)
stany „Ja”
mechanizmy unikania kontaktu
zjawiska zniekształcające relację
pomocne pozycje: neutralność, lekceważenie (?!), zaciekawienie
Jeżeli proces ma być skuteczny jest takim dlatego, że wywieramy na kogoś wpływ, ale ten wpływ może mieć miejsce tylko wtedy, jeżeli ów człowiek ma równy wpływ na nas. Nie można wywrzeć wpływu nie poddając się wpływowi.
Takim wzajemnym oddziaływaniem jest relacja. Warto wiedzieć jak wpływamy i jakiemu wpływowi się poddajemy, bo pozwala to formułować pomocne interwencje oraz bardziej świadomie i odpowiedzialnie wykonywać swoją pracę.
Na spotkaniu będziemy w sposób refleksyjny, uważny i pozbawiony ocen przyglądać się sobie pod kątem omawianych kwestii i wyciągać użyteczne wnioski. A wszystko to w celu poszerzenia świadomości o relacjach jakie tworzymy i jakie chcielibyśmy tworzyć ze swoimi klientami.

Dominika Borowska-Stasica: certyfikowany coach, psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz terapeuta systemowy w trakcie szkolenia. Od 12 lat pracuje z ludźmi, ma doświadczenie w pracy z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi. Współpracuje z instytucjami pomocowymi i oświatowymi w ramach realizowania projektów, szkoleń i poradnictwa. Obecnie z pasją i zaangażowaniem współtworzy bielski Instytut Systemowej Pracy z Rodziną „POZA SCHEMATEM”, pisze artykuły i tworzy autorskie programy szkoleniowe i rozwojowe (Coachingowa Grupa Rozwojowa, Bielskie Spotkania Rozwojowe). Przez 3 lata jako koordynatorka Klubu Coacha rozwijała ideę i praktykę coachingu na terenie Bielska-Białej. Na co dzień pracuje systemowo z osobami indywidualnymi, parami oraz całymi rodzinami. Interesuje się Stylami Przywiązania szczególnie w aspekcie Rodzicielstwa Bliskości (Attachment Parenting). Swoją pracę poddaje interwizji oraz superwizji. Od lat szkoli przyszłych coachów z komunikacji i podstaw coachingu. Prywatnie jest żoną i mamą, miłośniczką zdrowego stylu życia i ekspresji siebie poprzez taniec, malowanie i ruch.
Informacje na stronach:
http://dominikacoach.pl/index.php/dominika-borowska-stasica/
http://www.poza-schematem.com.pl/index.php/kadra/

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 12 maja 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt:
25zł
na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

30zł w dniu spotkania

BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILE
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącego!
DZIĘKUJĘ
Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

30. Klub Coacha – Coaching Transpersonalny

maxresdefault

Coaching Transpersonalny

PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, trener, coach. Zdobywał doświadczenie jako praktyk PR (współtwórca i przez pierwsze lata partner zarządzający Imago Public Relations), dziennikarz, felietonista (m. in. „Opcje”, „Warsaw Voice”, „Gazeta Wyborcza”, „Trybuna Śląska”) i redaktor naczelny (m. in. „Echo Miasta Katowice”, „Nowa Gazeta Śląska”). Od 2005 roku aktywny trener specjalizujący się w autorskich szkoleniach uczących umiejętności miękkich z zakresu inteligencji emocjonalnej (zarządzanie zmianą, zarządzanie stresem, sztuka wystąpień publicznych) oraz inteligencji duchowej (coaching transpersonalny, modele ścieżek duchowych, duchowość bezwyznaniowa „SBNR”). Od 2013 r. coach z certyfikatem ACC ICF o specjalizacji coaching transpersonalny, który opisał w książce „Życie. Następny poziom. Coaching Transpersonalny”.

W TEMACIE SPOTKANIA, Z OPISU JARKA GIBASA:
Termin „coaching transpersonalny” po raz pierwszy został użyty przez sir Johna Whitmore’a, który odkrywszy niedoskonałość stworzonego wcześniej przez siebie modelu GROW, uznał, że o wiele bardziej skuteczny jest model transpersonalny – mający swe źródła w psychologii transpersonalnej (której jednym z autorów był Abraham Maslow – tak, ten sam od piramidy potrzeb), a jeszcze wcześniej w psychosyntezie stworzonej przez Assagiolego. Coaching transpersonalny to praca z coacheem z poziomu transpersonalnego (ponadosobowego) „ja”, które umiejętnie prowadzone przez coacha jest zdolne do zarządzania swoimi osobowościami oraz ich komunikowania – zarówno na osi czasu, osi ról społecznych tworzonych przez coacheego oraz osi zawierającej osobowości o różnym poziomie motywacji, proaktywności i rozumienia celów. To niezwykle skuteczne i precyzyjne narzędzie dające trwały efekt pozytywnej zmiany w kliencie procesu. Co więcej, wielu światowych ekspertów wskazuje, że to właśnie model transpersonalny stanowi przyszłość coachingu.

„Coaching transpersonalny służy tym coachom, którzy chcą wyjść ponad ramę procesu coachingowego oferowanego przez model GROW. Wówczas, kiedy celem coachingu nie jest jedynie kariera coacheego, czy osiągnięcie przez niego jakiegoś osobistego celu. Model transpersonalny jest pomocny w przypadku problemów egzystencjalnych czy duchowych, tam gdzie klient procesu coachingowego czuje, że czegoś mu w życiu brakuje i jednocześnie nie jest pewny, czego ten brak dotyczy.”
Professor Stephen Palmer, City University, London

Nie ma lepszego narzędzia do rozwoju cech przywódczych niż coaching transpersonalny, ponieważ nie można być dobrym liderem, jeśli nie jest się świadomym technik zarządzania ponadosobowego. Tylko wówczas zdobywa się umiejętności prowadzenie ludzi, którzy nie chcą… być prowadzeni.
Roisin Murray, Uniwersytet Derby, UK

Samoświadomość pokonuje strach, mający zasadniczy wpływ na obszary ludzkiej koncentracji. Model coachingu transpersonalnego buduje dojrzałość ludzi, uruchamia w nich zdolność do nauki z własnych doświadczeń, dzięki czemu wzrastają szybciej.
Sir John Whitmore, Institute of Human Excellence

Więcej informacji:
http://jaroslawgibas.com/
https://www.facebook.com/jaroslaw.gibas/?fref=ts
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Gibas

WAŻNE ! W trakcie spotkania rozlosowane zostaną bony na szkolenie prowadzone przez Jarosława Gibasa.

Będzie również możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa !!!

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 12 kwietnia 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt:
25zł
na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

30zł w dniu spotkania

BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILE
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącego!
DZIĘKUJĘ
Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

29. Klub Coacha – Daj się zaFRISować!!!

2b51fdd4683d1a32e79bf95b9f9a4794

 

Klient właściwie nie wie czego chce, czuje się pogubiony…
albo
Utknął w miejscu i zajęciach, które nie dają mu radości…
albo
Czuje, że ma tyle potencjału w sobie, a nie potrafi go uruchomić…
a może
Pracujesz z zespołem/w zespole, który mógłby być efektywniejszy/lepszy/bardziej zgrany
bądź
Próbujesz z nią/nim/nimi się dogadać, a masz wrażenie, że to ciągle grochem o ścianę…
Spróbuj FRISa. Poznaj się z nim bliżej. Zobacz, co może Ci zaoferować. A może wiele. Skromny, polski, przez swą prostotę niepozorny, a trafiający w samo sedno. To młodziutkie narzędzie diagnostyczne sprawdza najbardziej naturalny Styl Myślenia (sposób postrzegania rzeczywistości, zbierania i przetwarzania Informacji) oraz Styl Działania (sposób oddawanie tego co wewnątrz – na zewnątrz)
Pomaga odnaleźć i uświadomić naturalne atuty, nie tylko własne, ale również osób w otoczeniu. Podpowiada na czym się skoncentrować i które rzeczy odpuścić. Uświadamia co do tej pory mogło być hamulcem i daje świetny wstęp do dalszej pracy i dziania. Przybliża do stanu FLOW…
A to tylko część obszarów, w których możesz wykorzystać Indywidualną lub Zespołową Diagnozę FRIS. Przyjdź, zobacz, dotknij, daj się zaFRISować 😉

Aneta Okarma
Coach ICF (ACC), ICC, certyfikowany trener biznesu
trener DiSC Everything, praktyk biznesu, z wykształcenia – psycholog.

Specjalizuję się w tematyce: rozwoju kompetencji menadżerskich i osobistych, zarządzania zespołem, celami, czasem, motywacji, komunikacji, negocjacji.

W pracy z klientem stosuję różnorodne metody przybliżające go do obranego celu (ukończyłam liczne szkolenia, m.in. RTZ, TSR, Terapia Ericksonowska, Studium Mediacji, Coaching Grupowy, Prowokatywny, Zen), bo głęboko wierzę, że nie ma rozwiązań uniwersalnych. Ale zawsze jakieś są!

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 31 marca 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

30zł rezerwuje miejsce i to całość opłaty za udział :)

Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

28. Klub Coacha – O słuchaniu

100_1 (1)O słuchaniu…
jak wykorzystać pozycje słuchania J. Enright’a w coachingu.

Kiedy myślimy o coachingu bez wątpienia wielu myśli o słuchaniu. O słuchaniu po coś. Jest tyle narzędzi związanych z zadawaniem pytań a czy są narzędzia związane ze słuchaniem?
Jednym z nich są pozycje słuchania John’a Enrighta.

Na podstawie swoich doświadczeń terapeutycznych Enright opisał 9 pozycji , „w których możemy słuchać” naszego klienta. Każda pozycja to inne założenie, inne intencje, inne umiejętności słuchania. Czasem pozycja wyraża się poprzez zadanie konkretnego pytania, czasem polega na „nicnierobieniu” a czasem na silnym byciu „tu i teraz”. Może to brzmi zagadkowo, ale tak nie jest. Zapraszam na warsztaty, gdzie będziemy trenować wybrane pozycje słuchania i przyglądać się do czego prowadzą.

Z uwagi na warsztatowy charakter liczba miejsc ograniczona do 15 osób.

Sabina Ratajczak – psycholog, trener, coach, nauczyciel akademicki. Wciąż szuka nowego, ciekawego, tak narodził się pomysł na tutoring akademicki, pracę z przekonaniami metodą Racjonalnej Terapii Zachowań, wykorzystywanie w swojej pracy narzędzi z obszaru psychologii pozytywnej. Ostatnia fascynacja to koncepcja odporności psychicznej.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 31

Kiedy: 9 lutego 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

30zł rezerwuje miejsce

Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

27. Klub Coacha – Jak Nie Odkładać Rzeczy Na Później

kaboompics.com_Big clock on a brick wall

Jeśli kiedykolwiek odkładałeś na później naukę do egzaminu zostawiając to na ostatnie dwa dni przed.
Jeśli najpierw wykonujesz zadania łatwe a te trudne zostawiasz na później.
Czy podchodząc do trudnego zadania nie wiesz zupełnie od czego i jak zacząć?
Odkładasz odpowiedź na ważnego maila, opłacasz rachunki na ostatnią chwilę.

Pójście na zajęcia fitness, siłownię odkładasz mówiąc, że to jeszcze nie dziś, tylko jutro?
A może ciągle coś przekładasz a co chciałbyś

 

 

Te ważne zadania, które odkładasz na ostatnią chwilę po jakimś czasie stają się pilnymi, czyli takimi, które musisz zrobić jak najszybciej, ponieważ zbliża się ich termin wykonania. Ale zanim je zrobisz jeszcze tylko napijesz się kawy, sprawdzisz wiadomości na facebooku i tak w kółko. Kiedy odkładamy nasze obowiązki, wówczas to co mamy zrobić robimy na ostatnią chwilę.
A gdyby tak to wszystko zrobić wcześniej, z odpowiednim zapasem czasu? Nie byłoby tyle stresu i zarywanych nocy. Wykonywane zadania sprawiałyby więcej radości.
W dzisiejszych czasach problem odkładania rzeczy na później dotyka każdego. Żyjemy w natłoku informacji, maili, smsów, telefonów, facebooków. Do tego zadania w pracy, w domu, w rodzinie.
Jak sobie poradzić z taką ilością zadań rzeczy do zrobienia?

To warsztaty, gdzie każdy uczestnik jest aktywny.
Dzięki temu bardziej czuje, rozumie i uczy się. Podczas warsztatu uczestnicy poznają przyczyny odkładania rzeczy na później.Poznają

 

również narzędzia radzenia sobie z nimi i przeciwdziałania temu.

Program warsztatów:
-sposoby motywowania siebie
-zasady organizacji efektywnej pracy
-techniki zarządzania czasem

Prowadzi: Sebastian Fudała- trener biznesu, zarządca nieruchomości, przedsiębiorca. Od 11 lat pracuje z celami na różnych płaszczyznach życia.
Moja droga zawodowa nie była tylko pasmem sukcesów, osiągałem ponadprzeciętne wyniki, wprowadzałem nowe marki na rynek, awansowałem, wygrywałem konkursy, ale również przegrywałem, nie realizowałem planu, traciłem klientów.
Znam smak zwycięstwa, ale też, gorycz porażki. Dzięki moim doświadczeniem znam dwie strony medalu i wiem jak się zachować w każdej z tych sytuacji.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 14 stycznia 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

20zł przy wpłacie na konto
30zł w dniu spotkania

Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

26. Klub Coacha – Przepraszam Czy Tu Biją?

Przepraszam czy tu biją?”
czyli rzecz o Myśleniu prowokatywnym.
„To co wyróżnia pracę prowokatywną to zajmowanie stanowiska przez coacha. Stawianie tez, przerysowywanie, nazywanie projekcji. Coach nie stara się być „bezstronny”. Wchodzi w świat klienta, jego otoczenia i nazywa to co tam się dzieje lub dziać może. Często w wyolbrzymiony sposób, tak aby ułatwić klientowi dostrzeżenie tego w czym tkwi i skłonić do podjęcia decyzji. Wszystko odbywa się w atmosferze humoru, życzliwości, ciągłej ciekawości i akceptacji”
więcej na www.provocare.pl
CEL WARSZTATU:
• Doświadczenie prowokatywności
• Zastosowanie metody w pracy coacha/terapeuty/trenera itd…
• Poszerzenie wachlarza narzędzi pracy
• Obalenie mitów związanych z podejściem prowokatywnym
• Praca z tym, z czym przyjdziesz (jak nie wiesz z czym przyjść, zapytaj coacha)
Kto przychodzi?
Kto chce. Najczęściej chcą coachowe, terapeuci, trenerzy i pod nich profilowany jest warsztat.
W szczególności postaramy się pokazać przydatność metody w:
• Budowaniu relacji (tak, przy stosowaniu tej metody można zbudować wyjątkową relację otwartości i prawdziwej komunikacji)
• Diagnozie
• Docieraniu do źródeł problemu
• Motywowaniu
• Łapaniu dystansu do siebie i otoczenia
• Wzmacnianiu ludzi
• Radzeniu sobie z „czerwonymi śledziami”, ściemnianiem, działaniami pozornymi.
• Oddawaniu odpowiedzialności
• Wychodzeniu z rutyny
Zapraszamy wszystkich, którzy mają tendencję do „brania na plecy” problemów innych osób lub mierzą się z tym jak wychodzić z trudnych, emocjonalnych sytuacji.
Prowadzący: Joanna Czarnecka i Norbert Grzybek. Założyciele PROVOCARE –
Instytutu Komunikacji Prowokatywnej. Aktywni zawodowo coachowie i trenerzy. Propagatorzy nurtu prowokatywnego w Polsce, współpracujący z ośrodkami prowokatywnymi w całej Europie. (m.in. z Jaapem Hollanderem i Noni Hofner)
Więcej o metodzie i prowadzących na www.prvocare.pl

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 3 grudnia 2015, godzina 18.00-21.00

Koszt: na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

20zł przy wpłacie na konto
30zł w dniu spotkania

Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

25. KLUB COACHA WIZERUNEK OSOBISTY W BUDOWANIU MARKI

25. Klub Coacha Wizerunek Osobisty w Budowaniu Marki

Wizerunek osobisty jest bardzo ważnym elementem budującym markę własną i firmy.
Pierwsze wrażenie w kontaktach międzyludzkich robimy tylko raz. Ono zaś, decyduje o tym, czy ktoś będzie z nami współpracował i jaką „etykietę” nada naszej firmie. W końcu, nie od dziś wiadomo, że poprzez strój wyrażamy szacunek do naszego klienta czy drugiego człowieka. Ta prosta zależność ma ogromne znaczenia zwłaszcza w stosunkach biznesowych.
Znajomość etykiety ubioru może przyczynić się do rozwoju firmy i nawiązywaniu dobrych relacji.

Na spotkaniu dowiesz się:

– jak Twój wizerunek oddziałuje na otoczenie
– jak budować spójny wizerunek osobisty i firmy
– jakie są sposoby autoprezentacji
– w jaki sposób stworzyć elevator pich

Spotkanie ma charakter coachingowy-warsztatowy. Jest skierowane do kobiet i mężczyzn, którzy chcą rozwijać swój potencjał i poznać tajniki wizerunku i autoprezentacji. Będziemy uczuć się i praktykować, tak, by móc wdrożyć jak najwięcej od ZARAZ.

Szkolenie poprowadzi

Barbara Lech – coach i kreator wizerunku, szkoleniowiec, konsultant, wykładowca akademicki. Absolwentka malarstwa, zarządzania firmą, rachunkowości, terapii naturalnych oraz coachingu i mentoringu. O sobie mówi krótko: „artystyczny umysł ścisły”. Przeszkoliła w zeszłym roku ponad 900 osób, współpracowała z wieloma firmami i osobami indywidualnymi w zakresie kreowania wizerunku i rozwoju osobistego. Jej pasją i misją jest wydobywanie z ludzi piękna – zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. „DOCEŃ SWOJE PIĘKNO, DOCEŃ SIEBIE” to motto, którym definiuje swoją pracę. Autorka książki „Motywator dietetyczny”.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 18 listopada 2015, godzina 18.00-21.00

Koszt: na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

20zł przy wpłacie na konto
30zł w dniu spotkania

Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477